1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 177 21 12 13 14 16 top images

Ostatnio przeglądane

Informacje kontaktowe

Możesz skontaktować się z nami w różny sposób. Możesz do nas napisać, zadzwonić lub zjawić się w nas...

Czym zajmują się głogowskie wodociągi

Charakter działalności przedsiębiorstw wodociągowo kanalizacyjnych nie zawęża się jedynie do ujmowan...

Historia wodociągów

Pierwsze zapisy o pojawieniu się systemów wodociągowych pochodzą z początku XV w., a dokładnie z 144...

Najczęściej przeglądane

Procedura zgłoszeń wewnętrznych

Procedura zgłoszeń wewnętrznychFormularz zgłoszenia naruszenia prawa

Materiały filmowe

Wymiana magistrali pod korytem Odry Pijemy wodę z kranu Podsumowanie roku 2020 w PWiK w Głogowie Kam...

RODO

W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych Administrator wskazuje Inspektora Ochrony Danych Oso...

Regulamin usług PWiK w Głogowie sp. z o.o. - Gmina Głogów

Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący od dnia 19 listopada 2021 r. na ter...

poprz.12nast.

Czym zajmują się głogowskie wodociągi

Charakter działalności przedsiębiorstw wodociągowo kanalizacyjnych nie zawęża się jedynie do ujmowania wody, jej dystrybucji oraz odbioru ścieków. Wprawdzie jest to działalność podstawowa, jednak aby ją realizować przedsiębiorstwa takie jak nasze muszą uwzględniać społeczny charakter świadczonych usług. Na pierwszym miejscu staramy się dbać o klienta. Aby to zrealizować potrzebni są doświadczeni i solidni pracownicy oraz zaspokojone co najmniej podstawowe potrzeby biznesowe, które pozwolą funkcjonować w warunkach rynkowych. Te podstawowe elementy odzwieciedlone są w misji jaką staramy się na co dzień realizować:

Czytaj więcej...

Historia wodociągów

Pierwsze zapisy o pojawieniu się systemów wodociągowych pochodzą z początku XV w., a dokładnie z 1442 r.

Czytaj więcej...

Więcej „zielonej energii”

Na naszych oczach bardzo szybko zmienia się podejście do energii odnawialnej zwanej również zieloną. W krajobrazie kraju pojawiły się farmy wiatrowe oraz układy fotowoltaiczne dostarczające tanią energię elektryczną z wiatru i promieniowania słonecznego. Nasze Przedsiębiorstwo od dziesięciu lat również uczestniczy w produkcji energii odnawialnej. Jedną z głównych działalności PWiK w Głogowie jest oczyszczanie ścieków komunalnych. Proces technologiczny oczyszczani ścieków wymaga bardzo dużych nakładów energii elektrycznej oraz energii cieplnej.

Czytaj więcej...

Laboratorium PWiK

Laboratorium PWiK dysponuje dwoma nowoczesnymi laboratoriami - laboratorium badania wody i laboratorium badania ścieków. W laboratoriach przeprowadza się szereg badań niezbędnych dla prawidłowego kontrolowania procesów oczyszczania ścieków i uzdatniania wody.

Czytaj więcej...

Oczyszczalnia ścieków

Miejska Oczyszczalnia Ścieków w Głogowie jest oczyszczalnią mechaniczno-biologiczną. Jej przepustowość wynosi 21000 m3 /d, a jej zadaniem jest oczyszczanie ścieków doprowadzanych system kanalizacji ogólnospławnej z miasta Głogowa i okolicznych gmin: Serbów, Jaczowa, Ruszowic. Ścieki deszczowe w ilości powyżej 1500 m3/h są wprowadzane do systemu zbiornika retencyjnego poprzez przelew burzowy, a następnie stopniowo przepompowywane do komory wlotowej przed budynkiem krat.
Mechaniczna część oczyszczalni składa się z następujących obiektów: - krat gęstych, których zadaniem jest zatrzymywanie większych zanieczyszczeń stałych - piaskownika napowietrzanego usuwającego piasek oraz tłuszcz ze ścieków - osadników wstępnych (3 sekcje po 2 szt.) zatrzymujących zawiesinę łatwo opadającą.
Skratki są wapnowane, a następnie wywożone na Składowisko Odpadów Komunalnych, podobnie jak piasek z piaskownika. Ścieki po wstępnym oczyszczeniu są przepompowywane do części biologicznej składającej się z dwóch komór osadu czynnego i dwóch osadników wtórnych, gdzie następuje dalsza redukcja związków organicznych i nieorganicznych, a także usuwanie związków biogennych, czyli azotu i fosforu. Ścieki oczyszczone o stężeniach wskaźników zanieczyszczeń poniżej wymogów MOŚZNiL odpływają do odbiornika, czyli rzeki Odry. Pozostałe parametry nie przekraczają wielkości określonych w załączniku nr 2 do Rozp. MOŚZNiL z dnia 05.11.1991 r. w sprawie klasyfikacji wód oraz warunków jakim powinny odpowiadać ścieki wprowadzone do wód i ziemi.

Odczyty wodomierzy

Niebawem na tej stronie można będzie znależć informacje na temat naszego systemu odczytu urządzeń pomiarowych wykorzystywanego w rozliczeniu z odbiorcami wody i ścieków. Dostępne będą informacje wykorzystywanych modelach, wyjaśnione zostaną opisy tarcz pomiarowych, znaczenie klas pomiarowych.

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

telefon bezpłatny: 19285

telefon komórkowy (płatny):
602 513 227