1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 177 21 12 13 14 16 top images

Ostatnio przeglądane

Informacje kontaktowe

Możesz skontaktować się z nami w różny sposób. Możesz do nas napisać, zadzwonić lub zjawić się w nas...

Usługi świadczone przez PWiK

Usługi świadczone przez PWiK

Ulotki informacyjne dotyczące świadczonych usług: Inspekcje rurociągów Lokalizacja uzbrojenia podzie...

Ceny za wodę i odprowadzanie ścieków

Czy nasza cena za wodę jest wysoka? Możecie Państwo ocenić to sami sprawdzając jak plasujemy się w k...

Najczęściej przeglądane

Materiały filmowe

Wymiana magistrali pod korytem Odry Pijemy wodę z kranu Podsumowanie roku 2020 w PWiK w Głogowie Kam...

RODO

W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych Administrator wskazuje Inspektora Ochrony Danych Oso...

Regulamin usług PWiK w Głogowie sp. z o.o. - Gmina Głogów

Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący od dnia 19 listopada 2021 r. na ter...

Regulamin usług PWiK w Głogowie sp. z o.o. - Gmina Miejska

Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący od dnia 29 listopada 2021 r. na ter...

Aktualności i komunikaty

Dzień otwarty: 40-lecie Ujęcia Wody Serby

40-lecie Ujcia Wody Serby: Dzień otwarty

 

Już niebawem, Ujęcie Wody Serby świętować będzie swoje 40-lecie, z tej okazji PWiK w Głogowie zaprasza na niezwykłe wydarzenie - Dzień Otwarty, który odbędzie się 29 czerwca w godzinach od 10:00 do 15:00.

W programie:

  • » Zwiedzanie obiektu
  • » Prezentacja sprzętu specjalistycznego
  • » Degustacja głogowskiej kranówki
  • » Konkursy z nagrodami

Zapewniamy darmowy dojazd Komunikacją Miejską. Specjalnie oznakowany autobus podjedzie na przystanek Dworzec Kolejowy oraz Sikorskiego Rondo. Pełny rozkład jazdy poniżej. Zachęcamy do przyjechania rowerem! Na terenie obiektu bezpłatny parking dla rowerów i samochodów. Podczas wydarzenia, w godzinach 11:00-13:00 będzie możliwość oznakowania swojego roweru przez Policję.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w Dniu Otwartym z okazji 40-lecia Ujęcia Wody Serby. Nie możesz przegapić tej wyjątkowej okazji, aby poznać bliżej Ujęcie Wody Serby!

Harmonogram odjazdów:
→ Kierunek Serby
Dworzec Kolejowy 9:35 / 11:35 / 13:20
Sikorskiego/Rondo 9:45 / 11:45 / 13:30
← Kierunek Głogów
SUW Serby 11:15 / 13:00 / 15:00

Lokalizacja:
Ujęcie Wody Serby, ul. Wodna 1, 67-210 Serby

Pij wodę z kranu – jest bezpieczna i pochodzi ze źródła głębinowego w Serbach

Co jakiś czas do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie trafiają pytania mieszkańców na temat wody, którą dostarczamy. Odpowiadamy na najważniejsze z nich.

Skąd czerpana jest woda, która płynie w głogowskich kranach?
Głogowska woda pochodzi ze studni głębinowej. Jej ujęcie znajduje się w Serbach. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji posiada 18 takich studni. Woda pobierana jest z głębokości około 40-60 metrów po ziemią. Zanim woda trafi do mieszkańców przechodzi kilka etapów. Najpierw jest napowietrzana i filtrowana. Następnie poddawana jest procesowi dezynfekcji promieniami UV. Ultrafiolet niszczy drobnoustroje, ale nie zmienia smaku wody. Nad jakością wody czuwają także małże i sądząc po ich zachowaniu, które jest monitorowane przez całą dobę, są naszą wodę zachwycone. Dodatkowo skład głogowskiej wody jest kontrolowany przez doskonale wyposażone akredytowane laboratorium. I to nie tylko u źródła, ale dodatkowo także w kilku miejscach na ternie miasta. Dzięki temu mamy pewność, że woda jest zdrowa w całym mieście.

Dlaczego warto pić wodę z kranu?
Głogowska woda jest smaczna i zdrowa. Warto ją pić prosto z kranu. Zawiera całą gamę potrzebnych dla naszego organizmu mikroelementów i makroelementów takich jak: wapń oraz magnez. To najważniejsze minerały dla naszego zdrowia. Bardzo dobrze wpływają na kondycję naszego serca oraz kości. Im woda ma ich więcej, tym bardziej nam służy. By ich nie stracić lepiej pić wodę surową – bez przegotowania. Dodatkowo picie wody z kranu to także oszczędność i dbanie o ekologię. Na wysypiskach śmieci znajdują się miliony plastikowych butelek. Tymczasem smaczna i zdrowa woda płynie z naszego kranu i jest cały czas dostępna.

W najbliższy czwartek (28 lipca) część mieszkańców może nie mieć wody. To z powodu zaplanowanych prac zakładu energetyki!

W najbliższy czwartek (28 lipca) w godzinach od 8.00 do 15.00 mieszkańcy osiedla Piastów Śląskich oraz osiedla Kopernika, powinni przygotować się na możliwe przerwy w dostawie wody. Wszystko to z powodu prac jakie zakład energetyczny zaplanował w tym czasie w obrębie Ruszowic. – Dostaliśmy informację, że mogą zostać wstrzymane dostawy prądu do naszej przepompowni przy ulicy Oliwkowej w Ruszowicach. W związku z tym, że możliwe jest chwilowe wstrzymanie dostaw wody dla części mieszkańców Głogowa. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy – mówi Magdalena Ruta, specjalistka ds. komunikacji w PWiK w Głogowie.

 

Wykaz ulic, dla których mogą wystąpić przerwy w dostawie wody:

Andersa, Andromedy, Biała, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Prusa, Bolesława Śmiałego, Bolesława Wysokiego, Brzeska, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Budziszyńska, Bukowa, Dębowa, Dobrawy, Dziadoszan, ESTER GOLAN, Galileusza, Galla Anonima, Generała Maczka, Gnieźnieńska, Grodzieńska, Gwiaździsta, Henryka Brodatego, HENRYKA GLOGOWSKIEGO, Henryka Pobożnego, Henryka V Żelaznego, HERBERTA, Herbowa, Herkulesa, Jagiellońska, Jesienna, Kaspra Eliana, Kasztelańska, Kazimierza Sprawiedliwego, Keplera, Konrada I, Kosmonautów Polskich, Królewska, Królowej Jadwigi, Krzemieniecka, Książąt Oleśnickich, Księcia Jana II, Księżnej Mechtyldy, Legnicka, Leszka Białego, Letnia, Lipowa, LOKIETKA, Lwowska, Łucka, Łukowa, MALGORZATY CYLEJSKIEJ, Malinowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Merkurego, Morelowa, NANKERA, NEPTUNA, Nowogródzka, ORBITALNA, ORIONA, Orzechowa, Perseusza, Piasta Kołodzieja, Plac Mieszka I, Plutona, Pogodna, PONIATOWSKIEGO, Probusa, Przemysława Głogowskiego, Różana, Rycerska, Salomei, Samborska, Saturna, Słoneczna, Spadochroniarzy, Stanisławowska, Świętej Jadwigi Śląskiej, Świętosławy, Tarnopolska, Wawelska, Wileńska, WIOSENNA, WISNIOWA, ZARKOWSKA, ZIELONA

Ankieta na temat głogowskiej kranówki

Wasza opinia jest dla nas ważna, dlatego kolejny raz prosimy Was o udział w ankiecie na temat głogowskiej kranówki.

Pijecie wodę z kranu? Powiedzcie nam dlaczego Wam smakuje ;)

Nie lubicie naszej kranówki? Dajcie znać co może Was przekonać.

Uwaga - ankieta jest anonimowa, ale jeśli zostawicie nam swoje dane, to weźmiecie udział w losowaniu nagród.

Życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy


 

Bądź na bieżąco z PWiK i zgarnij nagrody!

 

PWiK w Głogowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, w którym w trzech prostych krokach można wygrać nagrody.  Wystarczy włączyć powiadomienia SMS o awariach lub/i uruchomić e-fakturę, wypełnić formularz dostępny na stronie www.pwik.glogow.pl/konkurssms, zaakceptować regulamin i czekać na wyniki losowania. Nagrodzonych zostanie 10 osób (po pięć z każdej kategorii). Zabawa trwa do 31 marca.

 

Dla kogo konkurs?

Konkurs kierujemy do naszych klientów. Przy czym uruchomić e-fakturę mogą tylko klienci, którzy mają podpisaną umowę z PWiK na dostarczanie wody i oprowadzanie ścieków i/lub umowę na odprowadzanie wód opadowych lub roztopowych, natomiast powiadomienia SMS może włączyć każdy odbiorca, również mieszkańcy budynków wielolokalowych administrowanych np. przez spółdzielnie, gdzie dostawcą usług dostarczania wody i odbioru ścieków jest PWiK w Głogowie. W zabawie mogą brać udział zarówno osoby, które uruchomią powiadomienia SMS i/lun e-fakturę w okresie trwania konkursu, jak i osoby, które mają już włączone usługi. W obu przypadkach warunkiem jest wypełnienie formularza i zaakceptowanie regulaminu dostępnego na stronie www.pwik.glogow.pl/konkurssms.

Zyskujemy nie tylko nagrody

W konkursie nagrodzonych zostanie 10 osób (po pięć z każdej kategorii). Do wygrania są atrakcyjne gadżety PWiK w Głogowie. Jednak uruchomić nasze usługi warto nie tylko ze względu na nagrody. Powiadomienia SMS to darmowa usługa, dzięki której nasi klienci będą otrzymywać bezpośrednio na swój telefon informacje o awariach wodociągowych, ich przebiegu i przewidywanym czasie ich usunięcia, bez konieczności dzwonienia czy szukania informacji w internacie. Natomiast przy uruchomieniu e-faktur dbamy nie tylko o swój portfel, ale także o środowisko. Dodatkowo faktura elektroniczna jest dostępna szybciej i jest łatwiejsza w przechowywaniu.

Jak uruchomić powiadomienia SMS o awariach?

Aby zarejestrować się w serwisie należy wysłać wiadomość tekstową (sms) na numer: 799 599 528. W treści wiadomości należy wpisać nazwę ulicy, dotyczącej której chcemy otrzymywać powiadomienia o awariach i planowanych pracach. Na zarejestrowany telefon będą wysyłane wiadomości z odpowiednimi informacjami dotyczącymi skojarzonych ulic. System automatycznie przyporządkuje numer telefonu użytkownika do odpowiedniego obszaru powiadomień.

Jak zacząć korzystać z e-faktury?

Klient, który ma podpisaną z PWiK w Głogowie umową na dostarczanie wody i oprowadzanie ścieków i/lub umowę na odprowadzanie wód opadowych i roztopowych, powinien wypełnić oświadczenie o akceptacji faktur przesyłanych w formie elektronicznej. Wypełnione oświadczenie można: dostarczyć do skrzynki znajdującej się na furtce w siedzibie PWiK przy ulicy Łąkowej 52, wysłać za pośrednictwem poczty lub wysłać w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (skan lub zdjęcie).

Godziny pracy 02.04.2021

W dniu 02.04.2021r. (piątek) Przedsiębiorstwo będzie czynne do godziny 13:00.  
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Dla zdrowia, oszczędności i środowiska. Głogowianie piją wodę z kranu!

Jak zadbać o swoje serce, kondycję oraz zatroszczyć się o środowisko? Okazuje się, że nie jest to takie trudne i nie wymaga zbyt dużego wysiłku. Wystarczy zrezygnować z picia wody butelkowanej i wybrać wodę z kranu. Picie głogowskiej kranówki nie tylko jest bezpieczne i zdrowe, ale również tańsze. Do picia wody z kranu przekonuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie. Właśnie pojawił się kolejny spot promujący kampanię „Pij wodę z kranu”.

Czytaj więcej: Dla zdrowia, oszczędności i środowiska. Głogowianie piją wodę z kranu!

Godziny pracy 31.12.2020

Informujemy, że w dniu 31.12.2020r. (czwartek) PWiK w Głogowie jest czynne do godziny 13:00. 
Jednocześnie informujemy, że w sprawach pilnych i awaryjnych, można kontaktować się z Pogotowiem Wodociągowym czynnym przez całą dobę.
POGOTOWIE WODOCIĄGOWE
telefon bezpłatny: 19285
telefon komórkowy (płatny): 602 513 227
fax. i tel. 76 837-10-93

Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Godziny pracy 24.12.2020

W dniu 24.12.2020r. (czwartek) Przedsiębiorstwo będzie czynne do godziny 13:00.  
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Kanalizacja to nie miejsce na zużyte rękawiczki oraz maseczki!

W okresie pandemii koronawirusa stosujemy środki ochrony osobistej takie jak maseczki czy rękawiczki. To ważne, żebyśmy w tym trudnym okresie zadbali o zdrowie nas wszystkich. Trzeba jednak pamiętać, że równie ważna jest prawidłowa utylizacja jednorazowych maseczek i rękawiczek.

Czytaj więcej: Kanalizacja to nie miejsce na zużyte rękawiczki oraz maseczki!

Strona głównaStrefa klientaInformacje, komunikaty