deklaracja dostępności  |  instrukcja  |  mapa strony  |  redakcja


Zakończone



TS/2/2023 - Załadunek, transport i przetworzenie (zgodne z Ustawą o odpadach – Dz. U. z dnia 8 stycznia 2013, poz. 21 wraz z późniejszymi zmianami) ustabilizowanych osadów ściekowych (kod 190805) z Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Głogowie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie
spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
67-200 Głogów, ul. Łąkowa 52

www.pwik.glogow.pl

e-mail: pwik@pwik.glogow.pl

PWiK w Głogowie Sp. z o. o. zaprasza do składania ofert w przetargu podstawowym bez negocjacji na realizację zadania p.n.


„Załadunek, transport i przetworzenie (zgodne z Ustawą o odpadach – Dz. U. z dnia 8 stycznia 2013, poz. 21 wraz z późniejszymi zmianami) ustabilizowanych osadów ściekowych (kod 190805) z Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Głogowie”.

Termin realizacji zamówienia – 1 rok od daty zawarcia umowy, przy czym Oferent jest zobowiązany do odbioru osadów w ilości ok. 3500 Mg do końca roku 2023.

Oferty należy składać w sekretariacie PWiK w Głogowie sp. z o.o., ul. Łąkowa 52 w terminie do 21.06.2023 r. do godz. 14:00.

 

UWAGA!

Zamawiający przedłuża termin składania ofert z 21.06.2023 r. godz. 14.00 na 23.06.2023 r. godz. 14.00. W związku z powyższym przesuwa się termin złożenia wadium na 23.06.2023 r. godz. 13.45. Oferty, które wpłyną do Zamawiającego w terminie opisanym w SWZ zostaną zaliczone w poczet ofert złożonych zgodnie z przesuniętym terminem, czyli 23.06.2023 r. godz. 14.00. Pozostałe warunki SWZ pozostają bez zmian.

Protokół z otwarcia ofert zostanie niezwłocznie opublikowany na stornie internetowej www.pwik.glogow.pl.

Oferent zobowiązany jest do wniesienia wadium zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ.

Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia ofert częściowych i wariantowych.

Kryterium oceny ofert:

 

Wszelkie warunki udziału i złożenia oferty zawarte są w załączonych poniżej dokumentach – SWZ, załącznikach i projekcie umowy.

Do pobrania:

  1. Specyfikacja Warunków Zamówienia
  2. Załączniki w wersji edytowalnej
  3. Projekt Umowy
  4. Analiza ustabilizowanego komunalnego osadu ściekowego z oczyszczalni ścieków w Głogowie

 

Pytania i odpowiedzi:

Pytanie nr 1:

  1. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość korzystania przez Wykonawcę z podwykonawców w zakresie transportu?
  2. Czy jednak Wykonawca i Transportujący muszą być w konsorcjum już na etapie składania oferty? 


Odpowiedź:

Zamawiający wymaga, aby podmioty odpowiedzialne za transport odpadów oraz za ich zagospodarowanie (jeżeli są różne) były ze sobą powiązane umową Konsorcjum, z jasno określonym zakresem prac i solidarnej odpowiedzialności. Każda ze stron konsorcjum winna posiadać stosowne uprawnienia, wpisy w rejestrze BDO oraz zezwolenia na prowadzenie działalności. Jednym z elementów oferty składanej w postępowaniu winna być umowa konsorcjum.
W związku z kwestiami związanymi z odpowiedzialnością za przekazane odpady (Ustawa o odpadach) Zamawiający nie dopuszcza podwykonawstwa w realizacji przedmiotu zamówienia.

 

Pytanie nr 2:

Czy zgodnie z zapisami w SWZ oraz treścią art. 96 Ustawy o odpadach, dopuszczają Państwo zagospodarowanie odpadu o kodzie 19 08 05 w procesie R3 na rekultywacji Składowiska odpadów?

Odpowiedź:

Zgodnie z zapisami SWZ Zamawiający nie dopuszcza stosowania odpadu 190805 w procesach odzysku opisanych w art. 96 ustawy o odpadach, a w szczególności:

  1. w rolnictwie, rozumianym jako uprawa wszystkich płodów rolnych wprowadzanych do obrotu handlowego, włączając w to uprawy przeznaczane do produkcji pasz,
  2. do uprawy roślin przeznaczonych do produkcji kompostu,
  3. do uprawy roślin nieprzeznaczonych do spożycia i do produkcji pasz,
  4. do rekultywacji terenów, w tym gruntów na cele rolne,
  5. przy dostosowaniu gruntów do określonych potrzeb wynikających z planów gospodarki odpadami, planów zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

 

Pytanie nr 3:

Czy dopuszczają Państwo możliwość polegania na zasobach podmiotu trzeciego w zakresie posiadania zezwolenia na przetwarzania odpadów o kodzie 19 08 05?

Odpowiedź:

Wykonawca zadania powinien posiadać wszystkie niezbędna zezwolenia na wykonanie przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza zaangażowania osób trzecich do realizacji przedmiotu zamówienia. Jedyną formą dopuszczalną jest Konsorcjum firm.

 

Pytanie nr 4:

Czy dopuszczają Państwo zmianę instalacji w trakcie trwania umowy?

Odpowiedź:

Zamawiający nie dopuszcza zmiany instalacji w trakcie realizacji umowy. Miejsce i sposób przetwarzania odpadów o kodzie 190805 powinien być znany na etapie składania oferty w postępowaniu przetargowym i obejmować zarówno całkowitą ilość odpadów przewidzianych do zagospodarowani w trakcie obowiązywania umowy jak i termin realizacji przedmiotu zamówienia – potwierdzone stosowną decyzją/zezwoleniem na przetwarzanie odpadów.
 

Protokół z otwarcia ofert

 


Rozstrzygnięcie:

W postępowaniu została wybrana firma:
KONSORCJUM:
NOVUM-s.c. Anna Bączek, Andrzej Bączek
Ul. Padarewskiego 14
05-270 Marki
i
EKO-ERDE sp. z o.o.
Ul. Lisa Kuli 25
05-270 Marki

Uzyskała ona 100 pkt, zgodnie z kryteriami oceny.

Zaproponowane warunki handlowe:

 

W postępowaniu złożono także dwie inne oferty:

Pokaż metryczkę tego dokumentu drukuj 
Dokument z dnia: 26.06.2023, 10:03
Dokument oglądany razy: 505
Przetarg zakończony i rozstrzygnięty
Przetarg podlega Ustawie: nie
Opublikował: Mariusz Zakrzewski
Publikacja dnia: 26.06.2023, 10:03
Termin: 23.06.2023, 14:00
 
Ukryj metryczkę tego dokumentu     drukuj